Duben 2015

Nestíhám, nestačím...

25. dubna 2015 v 18:26 | Ethane |  Ethane
Zdravím po dlouhé době s dalším článkem. Předem se chci omluvit, že tolik nepřidávám, ale nějak nestíhám. V minulém článku jsem psala o fyzice, z té mám 4, takže se v úterý nechám vyzkoušet, takže už abych se to běžela našprtat.
Psali jsme čtvrtletku z matiky a tu jsem nejspíš taky pokopala, ale tak... no stress. :D

Jako příždí články by (snad) měli vyjít dva jezdecké zápisy z minulého a předminulého pátku. Takže doufám, že se k tomu dokopu.

Dneska jsem si dala menší posilování nohou, abych nevyšla z kondice (samozřejmě kvůli koním a né blížícimu se létu :D)
Ve čtvrtek u nás mají maturanti poslední zvonění, takže se vážně netěším.

No a ještě poslední "aktualita", v pátek nepůjdu na koně, tak nevím jak to vydržím, ale budu muset. :D

Něco u vás nového? :)

Aprílové počasí

13. dubna 2015 v 11:55 | Ethane |  Ethane
Dnes vás zdravím s takovým kecacím článkem. Dnes jsem nešla do školy, protože je mi mizerně. Vážně... mám náladu pod psa, není mi dobře... Ale nebudu si "vylévat srdce", od toho tu blog není! V pátek jsem byla u koní, takže v předchozím článku si můžete něco o tom dni přečíst. Co se týče víkendu, byl takový... rychlý. :-D Počasí bylo vskutku nádherné, takže jsme využili čas ke grilování a já už doufala, že bude celý týden hezky. Ale ne, jako by si ze mě to počasí dělalo srandu. Dnes šíleně pršelo, už očekávám jenom kroupy a bouřky. Zatracenej Apríl...
Ale zase musím říct, že konečně už rozkvétají stromy a to je naprosto dokonalé, obzvláště ta vůně. :-3

Nevíte o nějaké dobré knize, nejlépe fantasy/horor/dystopie, popř. nějaký román ke čtení? Potřebuju si konečně něco přečíst, nebo se zblázním. Potřebuju "zavítat" taky někam jinam a na chvíli přestat řešit jenom svoje problémy.
Ve čtvrtek píšeme test z Biologie, takže jsem úplně "nadšená". Do toho zítra Fyzika... Nejspíš vás to nepřekvapí, ale nenávidím školu! Pfff....

V pátek jedu zase ke koním a možná přijede mě fotit kamarádka, tak doufám, že to vyjde. Dlouho jsem se s ní neviděla a když je někdo stejný blázen jako vy... :-D


A jak se máte vy? Doufám, že lépe jak já. Něco nového? :-)

Jezdecký deník 10.4.2015

11. dubna 2015 v 18:23 | Ethane |  Zápisy
Zdravím s jezdeckým deníkem! Z minulého týdne nakonec JS nepřidám,
ale nějak vám ho zkrátím v příštím článku. No, tak tedy k včerejšku... Přijela jsem o HODINU dřív, takže jsem čas využila k převlečení do jezdeckého a poté jsem popadla foťák a pro kamarádku nafotila fotky jejích oblíbených koní. Některé fotky budou zpestřovat tento článek. Poté jsem zašla do boxu k mému miláčkovi Larymu a doslova ho překrmila chlebem. Snad kvůli mě z něho nebude tlusťoušek. :D
Ve třičtvrtě jsem na třetí jsem ho šla přichystat na hodinu. Jsem z pátku velice nadšená. Larry už pod sedlem nedělá tolik kravin jako dříve a na pobídky poslouchá okamžitě. Jenom jednou si postavil hlavu a nechtěl se otočit, tak jsem ho musela násilím dotlačit a otočit ho. Pak už byl zase zlatíčko, ale stejně jsem si ho vnější kontrolovala.
V klusu chodil krásně dopředu a zároveň nepospíchal (pokud jsem to po něm vyloženě nechtěla). Hezky se při kruhu ohýbal a konečně už nekouká po všech "vejrech".

Co se týče cvalu. Ze začátku, když jsem ho v rohu měla nacválat, tak to bylo v pohodě. Ale po chvíli jsem začala nejspíše dávat nesrozumitelné pobídky, takže než jsem ho nacválala, objela jsem celou jízdárnu. Pak se to zase zlepšilo.

Abych zhodnotila mé chyby. Ve cvalu jsem si neudržela třmeny na špičce, takže mi zklouzávaly dozadu nebo vypadávaly. Ačkoliv při cválání mi to nevadilo, nemusí mi lítat všude okolo, že ne? No a potom sjednotit pobídky, aby to kůň lépe pochopil. :)

Víkendové focení

5. dubna 2015 v 19:55 | Ethane |  Ethane
Dnes vás zdravím s "krátkým" článkem týkající se víkendu. V pátek jsem jeli za babičkou a dědou z máminé strany, s kterými si vůbec, ale vůbec nerozumím, takže pokaždé to je pro mě utrpení - doslova. Jediné, co můžete dělat je čumět jako volové na televizi, vejrat z okna nebo spát (snad nejlepší varianta ze zmíněných). Ale protože bydlí v jedné malinké, zapadlé vesničce obklopené pastvinami pro krávy a koně (!!!), ihned jsem neváhala a po obědě popadla foťák, omluvila se, že jdu ven a s neuvěřitelnou kuráží vyběhla z domu (když nepočítám snad hodinové nazouvání bot). Hned na kraji vesnice byla neuvěřitelně rozlehlá pastvina (bohužel) s elektrickým ohradníkem (takže veškeré hlazení koní rázem zavrhnuto). A právě k mému štěstí, hned na kraji si to pásli tři koníci - jeden hafling a dva, jejichž plemeno nebudu odhadovat (raději).
Články jsou mojí tvorbou, pokud není uvedeno jinak.
Obrázky pochází z deviantart.com, pokud není uvedeno jinak.

Nic nekopírujte a nevydávejte za své - s blokováním IP adres nemám problém. ;)