Jezdecký deník 17.4 & 24.4

3. května 2015 v 17:18 | Ethane |  Zápisy
Zdravím, poslušně se hlásím (konečně!) s tímto článkem, týkající se dvou pátků strávených u koní. Jojo, už bylo načase, ale jak jsme psala, škola mi do cesty hází samé písemky a zkoušení. V Úterý jsem se tedy nechala vyzkoušet z Fyziky a mám 1-, což mě celkem zklamalo. Nechápu proč mi tam dala to mínus! :D No a ze čtvrtletky z Matiky mám 2-! Hallelujah! A z dalšího testu z Matiky mám zase 2-. A to jsem si řekla, že toto pololetí zkusím mít na vysvědčení samé jedničky, ale jak tak koukám, je to pod moji úroveň. Nebo aspoň Fyzika a Matika jsou pod mojí úroveň. A vůbec, proč píšu názvy předmětů s velkým písmenem? Nu což, konec okecávání, přece si nebudeme kazit víkend školou. Pozn.: FB stránky blogu ZDE17.4

Věděla jsem, že budu mít Rendyho, což je nejproblématičtější kůň ve stáji a hodně lidí o něj nemá zájem a bojí se ho. Já jsem si ho vzala dobrovolně, přecjen, chci jezdit dobře, ne? Rendy je hnědý KWPN, poměrně malý. Má box hnedle vedle mého úžasňáka Larryho, kterému jsem zase dala větší kus chleba jak Rendymu, ale pššt. :DD
Velice mě překvapilo, že Rendy je v boxu hrozně klidný, oproti Larrymu. Říkala jsem "what"? Prostě jenom stál, stál a pomalu se ani nehnul (kromě zvedání nohou při čištění).
Na jízdárně - byl poněkud nezvyk, jak je pomalý a líný. Ale hejbal se! :D Musela jsem být poněkud tvrdší a velmi si ho hlídat vnější rukou. Takže krok, klus OK, ale byla jsem šíleně zpocená.
Mno, cval... Trenérka mě pro jistotu vzala na lonž, abych věděla jak cválá. Byl to teda nezvyk. Nacválávání okamžité, to jo, ale měl to šíleně houpavý. Larry má hezký, plynulý a pohodlný cval, kdežto Rendy až moc, moc houpavý. Vážně jsem si sem tam myslela, že hodím šavli. :D Protože to bylo v pohodě, šla jsem na volno. To bylo o něco horší, protože se přetahoval a odmítal zůstat na stěně, několikrát se mi splašil.
Byla jsem z něho vyřízená a tak jsem to se cvalem na volno vzdala, protože jsem se s ním nechtěla zbytečně rvát, když to nikam nevedlo. Ale protože jsem si zacválat chtěla, šla jsem na lonž, kde byl v poho.

24.4

Larry měl po celý den divnou náladu. Už v boxe ze začátku vykopával, což jsem od něho vážně nečekala, protože on se ke mně vždy choval s respektem a důvěrou. Zkoušel i kousat, tak jsem odložila hřbílko a šla na to jinak. Šáhla jsem po chlebu, dala mu ho, hladila ho po krku a hlavě a povídala si s ním (jo, mluvím ke koni). Po pěti minutách jsem to zkusila znovu a už byl v pohodě, takže jsem ho vyčistila, nasedlala a šlo se jezdit.
Eliška (holka co se mnou jezdí) měla Zuzku (Suzy), kobylu která vykopává po koních, zlobí a ještě měla ke všemu říji. Holka byla vážně na prášky a bála se, takže celou hodinu jezdila za mnou (kromě cvalu). Jak je u Larryho zvykem, chodil svižně, hezky se ohýbal a reagoval. Cval... Protože v rozích jsme měli dané kužely kvůli holčině jiné trenérky (jezdila s námi na jízdárně), těžko jsem tam koně nacpala. Šárka (moje trenérka) tedy řekla, ať jezdím před nima. Jenže jsem to nedokázala odhadnout správně a akorát jsem si zmenšovala jízdárnu. Takže cval nebyl nijak dokonalý, ale zase aspoň jsem nemusela jezdit ovály a kruhy. To je nuda, ne? xDDDD


A taková špatná (pro mě) zpráva na konec. V sobotu jsem se dozvěděla, že moje trenérka skončila na JIPce s akutním zánětem slivky. Je mi jedno, jestli budu mít v pátek jiného trenérka, hlavně ať je v pohodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sidney Sidney | Web | 3. května 2015 v 22:24 | Reagovat

Máš úžasnej typ článků co se psaní týče :D. Fakt se mi to hrozně líbí! :D
Jinak taky mám problémy s Fyzikou a Matikou.. -,-.. Prostě to nejde.. :D

2 Ethane Ethane | Web | 4. května 2015 v 17:01 | Reagovat

[1]: Jé, děkuju. :D A jsem ráda, že jsem u tebe v oblíbených. :)

Každopádně... matiku a fyziku se můžu našprtit jak chci, ale vždycky je předem jasné, že to celé pokopu. :D

3 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 5. května 2015 v 12:53 | Reagovat

Ohledně Rendyho souhlasím, taky si radši vezmu zlobivýho koně a naučim se, než si válet šunky na hodným a neumět nic. :)
Trenérce přeju brzké uzdravení a určitě držím palce! :O
__

Asi píšu fakt brzo, ale psala jsi u nás na blogu o spřátelení. Jestli máš ještě zájem, určitě si tě napíšeme! :)
Chválím výběr písničky! :D Olly ♥ Že bych konečně našla taky nejakýho jeho fandu?! :D

4 Hanif Hanif | Web | 5. května 2015 v 17:59 | Reagovat

Taky bych si ráda zajezdila, už mi to chybí :(. Na tom magůrkovi, co jsme měli doma, se jezdit opravdu nedalo, a teď když už jsem opět bez koně, nemůžu jezdit. Prostě to budu muset vydržet do doby dokud si nějakého koníka nenajdu.
Je fajn, že jsi to s Rendym zvládla :) a Larry tě musí mít opravdu rád, když si ho v tom boxe uklidnila :). Jo a tvé trenérky mi je líto.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články jsou mojí tvorbou, pokud není uvedeno jinak.
Obrázky pochází z deviantart.com, pokud není uvedeno jinak.

Nic nekopírujte a nevydávejte za své - s blokováním IP adres nemám problém. ;)