Klus

5. května 2015 v 18:17 | Ethane |  Teorie

Vítám vás u dnešního článku, kde si krátce shrneme klus. Nebudeme ho rozebírat do detailů, pouze zmíním to nejzákladnější.

Jako příští článek vyjde něco do rubriky "Cviky" nejspíše Jak na poklonu nebo Jak na úsměv, které se skutečně kůň naučí během chvilky.
No a teď na ten krátký článek. :) Pozn.: FB stránky blogu ZDEKlus je základní chod koně. Narozdíl od kroku nepohupuje hlavou a nenamáhá tolik jako cval. Průměrná rychlost je 14-18 km/h. Nohosled: oučasně levá přední a pravá zadní - vznos - současně pravá přední a levá zadní noha - vznos.

Klus lehký:

Jezdec si koně vezme více na otěže, aby s ním byl v kontaktu a pobídne stiskem holení. Jezdec sedí rovně a vysedává, dosedá na vnější nohu. Při dosedání nesmí padat do sedla - musí mírně a jemně, přitom nesmí kyklat holeněmi.Klus stehenní / stehenní sed:

Při stehenním sedu zkrátíme otěže a nastavíme je trochu ke koňskému krku. Holeně držíme na stejném místě, zapřeme se stehny popř. koleny a "postavíme" se. Zadek vystrčíme a mírně se prohneme v zádech, v kotnících pružíme.


Klus pracovní:

Koně zpomalíme a sedneme hluboko do sedla. Nohy držíme na místě, mírně se zakloníme a kopírujeme pohyb koně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články jsou mojí tvorbou, pokud není uvedeno jinak.
Obrázky pochází z deviantart.com, pokud není uvedeno jinak.

Nic nekopírujte a nevydávejte za své - s blokováním IP adres nemám problém. ;)