Jezdecký zápis 7.8.2015 | Nathan

28. srpna 2015 v 19:35 | Ethane |  Zápisy
Vítám vás u dalšího článku, tentokrát týkajícího se (7.8. :D) tréninku pod profíkem. Dostala jsem obříka Nathana, bývalý dostihák, účastní se závodů a proto jsem očekávala, že bude k nezastavení. Nikoliv. Línějšího a otupěnějšího koně jsem ještě neměla. Nacválával bezchybně, i když jednou kontra, ale krok->klus, hrůza! Jsem zvyklá na jemné koně, takže zvyknout si mi dalo zabrat. Veškeré i ráznější pobídky a musím říct i silné použití biče ignoroval, což mě poněkud mrzelo ale nyní si řekněme něco o hodině. :)

- Well, well... S tímto článkem přícházím až nyní, ale zkrátka... nemám nějak blogovací náladu a tak nějak všechno zanedbávám. Jinak... v úterý KONEČNĚ na koně! Doufám, že mi Anží dá aspoň takhle první den Larryho, ačkoli velmi pochybuji. :/ Co se dá dělat, nebyl můj, takže práce s ním byla něco jako malý zázrak... Ale, aspoň budu mít konečně zase skokovky a ze mě se stane znovu jezdec s velkým J. :D Ale teď už vážně k tématu. :D


První věc... původně jsme měli naplánované skákání, ale... ejhle, traktor odvezl břevna zrovna když jsme přijeli. :D Nu, ale to mi nevadilo, aspoň jsme zapracovali na jiných věcech a za to jsem neuvěřitelně ráda. Takže...

Přišli jsme a pozdravili paní Sehnalovou, která byla o berlích, díky sobeckosti a neznalosti jiného jezdce, který jí nedal přednost, koně se "srazili" a paní spadla. Takže lidi, berte si z toho ponaučení a když je vás více, dávejte si pozor. Mno, ale to krapet odbočuji. :) Paní došla pro mojí trenérku, byla to poměrně mladá holčina, jmenovala se Terka. Já osobně bych jí tipovala něco mezi 16-22 lety. :D Ale byla, jak říkám, skutečný profík ve svém oboru, ačkoli jak říkala, učila jak malá děcka tak seniory. Sotva pozdravila (teď důmám nad tím, jestli vůbec pozdravila :D), šup šup, nasedlala Nathana, přivedla ho ke stupínku a ať si vylezu. Udělala jsem si třmeny, převzala otěže a vyrazily jsme na kolbiště.
Kolbiště bylo ohrazeno páskou, která, když mi ještě sluníčko svítilo do očí byla sotva vidět, takže to mi moc nepomáhalo s orientací... :D Také tam byly rozestavěny stojany na skoky takže jsem kolem nich musela kličkovat, ale teď k ježdění.

S trenérkou jsme se zaměřili na poloviční zádrž, na které jsem musela jezdit téměř pořád, ale zase jsem si jí skvěle natrénovala, už jenom díky tuposti Nathanovi huby... Takže od teďka mi snad zádrž nebude dělat nějaké problémy a kůň bude lépe vykonávat cviky. :) Zádrž jsme trénovali především na kruzích a dále vlnovkách. Poté si mě vzala na kruh, čili já jsem cválala kolem ní na kruhu, který nemůžu označit ani jako velký, ani jako malý. :D
Celý kruh byl dělán na zádrži a ve cvalu. Potom mě nechala "na volno" po stěně, nejprve v pracovním a poté v lehkém cvalu. Já osobně jsem z tréninku velmi spokojená a až někdy budu znovu na chalupě, určitě se tam stavíme. :)

* na tom obrovi vypadám tak malá... xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanif Hanif | Web | 29. srpna 2015 v 15:07 | Reagovat

To já jsem zvyklá zase spíš na ty línější koně. Lorinku rozklusat nebo rozcválat byl někdy opravdu horor, ale i tak bylo na ní skvělé svezení.
S blogem si vůbec nelam hlavu, taky moc často nepíšu články. Doufám ale že neskončíš protože by to byla velká škoda, tvoje články mám moc ráda :)
Je fajn že sis to užila.

2 Ethane Ethane | Web | 30. srpna 2015 v 12:51 | Reagovat

[1]: Neboj se, rozhodně končit nehodlám, blogování mě baví a na tomto blogu hodlám zůstat. Akorát s aktivitou to nebude nejslavnější... :) :/

3 Eliza Eliza | Web | 2. září 2015 v 21:41 | Reagovat

Taky jsem jezdila na takových, většinou huculové. U bývalého dostiháka bych to teda fakt nečekala, ale i věci se dějí, no :D Tak ale vypadá to, že nakonec vvšechno dobrý ;)

4 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 7. září 2015 v 9:13 | Reagovat

Tak to znám! :D Já jsem vždycky jezdila spíš na těch línějších takže vím přesně jak ses cítila!! :D Na druhou stranu já radši koně rozjíždím, než abych ho brzdila ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články jsou mojí tvorbou, pokud není uvedeno jinak.
Obrázky pochází z deviantart.com, pokud není uvedeno jinak.

Nic nekopírujte a nevydávejte za své - s blokováním IP adres nemám problém. ;)