Labyrint 3: Vražedná Léčba

13. září 2015 v 16:39 | Ethane |  Recenze
Vítám vás u historicky první knižní recenze na tomto blogu. Konečně jsem si totiž sehnala poslední díl Labyrintu. Rozhodla jsem se, že recenze budou jednou za čas, pokusím se pravidelně, ale za to se hodlám pořádně rozepsat. Budu přidávat i fotky, které však budou foceny mobilem, vzhledem k tomu, že foťák mám nastavený tak, aby mi dokázal vyfotit macro a koňské detaily a nechci si ho rozházet. Ale nebojte se, fotoaparát na mobilu nemá tak příšernou kvalitu, jak by si kdo pomyslel. :D A nyní, hurá na recenzi.

*jenom já můžu chytnout chřipku, v té nejméně vhodné chvíli, aneb jestli mi nebude v úterý dobře, budu hoooodně naštvaná - nemůžu si "jen tak" dovolit vynechat koně, pokud chci dělat zkoušky (rozepíši se v příštím článku), protože je ještě co pilovatAutor: James Dashner
Vydalo: YOLI
Počet stran: 312
Vazba: Paperback
Vydání: 1.

Anotace: Thomas a hrstka jeho přátel unikli z nástrah Labyrintu. Přežili náročnou pouť Spáleništěm. Mnohokrát si mysleli, že už je konec, že to nemůže být horší. Přesto mají ty nejtěžší chvíle a nejbolestivější rozhodnutí teprve před sebou. Ve světě, který se pod tíhou zákeřné nemoci hroutí před očima, mezi šílenci na straně jedné a nevyzpytatelným ZLOSINem na straně druhé, se musejí poprat o naději. Ale mohou vůbec ještě někomu věřit?

Čekala jsem na poslední díl Labyrintu dlouho. Hodně, hodně dlouho. A pak vyšel. A já si nemohla koupit. V tu chvíli jsme si připadala jako Hulk, čekala jsem, kdy se ze mě stane zelené monstrum, co zboří knihkupectví jen aby mohl získat svojí vyvolenou knihu. Tak se nestalo - díky bohu. Nerada bych zničila ty ostatní knihy. Natož bych vůbec nedoplatila ty škody. Takže po měsíci nastal čas, si konečně pro Léčbu dojít, tentokrát však s peněženkou, civilizovaně a bez jakývkoliv problémů. A tak jsem si jí donesla domů.

Obálka je nádherná, ačkoli na Spáleniště nemá. Léčba působí svou obálkou chladně a trochu nudně, nic co by mě nějak extra zaujalo. Takže obálce dávám 3/5.
Po ukončení Spáleniště jsem očekávala, že trojka bude více... akční, více... Zkrátka, že bude nabitá tak jako Spáleniště, hodně akce. V tomto směru mě Léčba zklamala. Byly tam chvíle které mi celý dojem kazily. Byly tam chvíle, které mohu označit za nudné, protože to bylo víceméně jenom okecávání a pro čtenáře to byly nepodstatné informace. Zároveň musím ocenit, jak autor vše promyslel do detailů a tak Vražedná Léčba nám odhaluje příběh ZLOSINU, Thomase a všech ostatních. Odhalí nám kdo je ten dobrý, kdo co a proč udělal a zároveň to celý děj neuvěřitelně rozplete.
Konec mě skutečně velmi překvapil, vzhledem k tomu, že ať už čekáte cokoliv, mohu vám říci, že z 99,9% se netrefíte. Věřte mi. Konec byl pro mě přeci jenom moc idylický, já si potrpím na tragické nebo aspoň smutné konce. Miluju knihy, kde si osoba žije skvělý život, s nějakými problémy. Všechno vypadá že se schyluje k "Happy-end"u, ale bum! a už vám teče vodopád slz.
Právě konec Léčby byl na mě moc happy.

Celkově mi přijde, že nejlepší díl série je zkrátka Spáleniště. Léčba je prima zakončení, ale... Něco tomu chybí. Knize dávám tři hvězdicky z pěti.


http://icons.iconarchive.com/icons/icons8/christmas-flat-color/32/star-icon.pnghttp://icons.iconarchive.com/icons/icons8/christmas-flat-color/32/star-icon.pnghttp://icons.iconarchive.com/icons/icons8/christmas-flat-color/32/star-icon.png
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 14. září 2015 v 19:08 | Reagovat

Já jsem teda akorát viděla 1. díl.. a číst se chystám, jen teď nejsou ani peníze, ani moc času no :( Snad .. někdy .. :D Jinak fajn recenze, já mám ráda ty konce které nikdo nečeká - nejlépe pak tragický, naprosto nečekaný konec! :D No nic.. přeju brzké uzdravení a ať ti je v Úterý už dobře ;)

2 Eliza Eliza | Web | 27. září 2015 v 23:26 | Reagovat

Souhlasím, Spáleniště je podle mě nejlepší. Já bych sice dala trochu vyšší hodnocení, ale vystihla jsi to dost dobře. Sakra, já na to taky musím napsat recenzi hergot, ale jsem hrozně líná poslední dobou xD Recenze pěkná, i obrázky k ní, super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články jsou mojí tvorbou, pokud není uvedeno jinak.
Obrázky pochází z deviantart.com, pokud není uvedeno jinak.

Nic nekopírujte a nevydávejte za své - s blokováním IP adres nemám problém. ;)