Konec. A nový začátek.

14. ledna 2016 v 20:02 | Ethane |  Zápisy
Ano, ano, ano, ano, ano! Konečně po několika měsících "normální článek"! Volejte Hallelujááh! Ne, konec happy části. Protože myslím, že už podle názvu je patrné, že první článek po pauze, bude poněkud... vážnější. Řeknu to rovnou. Končím. Končím ve stáji kde teď jezdím. Končím u Anží. A hlavně... končím u Larryho.

*mějte strpení, článek bude asi celý plný nostalgických fotografií

Je to proto, že majitelé této stáje kde jezdím, si to tam celé podělali. Provedli velké změny, v trénincích jsme rádi, když mám kavalety (i když parkrát jsme skákali, ale shrnutí hodin v dalších článcích). Koně jsou oddělaný, ani se na nich nedá jezdit. Skoro brečím, když vidím, co se stalo s Larrym, za tu dobu. Veškerá důvěra je pryč. Stačilo pár změn a pár týdnů kdy jsem nejezdila a všechno je v tahu. Stejně tak ostatní koně. Tréninky už jsou jenom klus, cval a domů - čus! Toto úterý bylo pěkný rodeo. Celou hodinu koně kravili. Ale vážně... hodně. Něco takového, jsem ještě nezažila. Fríská kobyla Poem zničeho-nic vystartovala přímo kolmicí na Larryho a ten mi přes celou jízdárnu rozházel takové kozly, že jsem zírala (a stejně tak i ostatní), že jsem se udržela. Musela jsem ho zabrzdit o stěnu a visela jsem ze sedla (tak nějak no). Nesměla jsem spadnout, jinak by to se mnou dopadlo špatně, protože těsně vedle nás byl poník - Méďa. Psychicky labilní kůň, magor. Naprosto. Kdybych spadla... no, kdybyste ho znali, pochopíte.

Každopádně každá kůň šíleně kravil. Ta fríská kobyla kvůli tomu, že má oddělaný záda, Larry protože poslední dobou mu prostě udělali nový režim a ten kůň neni schopný to přijmout, plus u nás ve stáji mají valaši a hřebci po celou zimu něco, jako když mají kobyly říji. Ale horší.

Méďa je prostě magor a stejně jako fríska schodil holčinu. A Rozárka... ještě před měsícem byla ze všech koní ona ten "magor, pošuk atd." a nyní je snad nejklidnější a nejnormálnější kůň ve stáji.

A věcí je mnohem víc. Kromě zkažených koní, jsou tu zkrátka ty věci, které nemohu moc říkat, nesluší se to a já bych hoodně nadávala. Álé, už to tam není jako dřív a ještě se zhoršuju, místo abych se zlepšovala.

Takže v sobotu se jedu podívat do jedné stáje, kde mimochodem byla i Evča od Leny (pokud znáte, předpokládám, že ano :) :D) a zkusím si tam trénink. Všichni to tam chválí, nově tam otevřeli tréninky a tak, jsem zvědavá. A ani nevíte, jak doufám, že to tam vyjde, protože do Záryb skutečně nechci.Ani nevíte, jak se cítím. Ten pocit, když vidíte koně, na kterém jste 3 roky jezdili a rok pracovali a musíte ho opustit "jen" proto, že to tam jde do sraček (omlouvám se, ale musím si nějak ulevit). Určitě, se někdy přijedu podívat. Na kamarádky a hlavně na Larryho, kterého uvidím jenom tam.

Nedokážu si to představit. Že už s ním nebudu pracovat. Že už se nebudu dmout pýchou až uvidím, kam jsme to dotáhli. Nejspíše se najde někdo jiný, kdo bude s Larrym pracovat místo mne. Kdo si s ním vybuduje podobný vztah. Ten kůň to nějak vnímat nebude. Ale já ano. Odešlo mi ze života hodně koní, ale s tímto, se jentak nesmířím.
ne vždy se dařilo a on si postavil hlavu (fotka z jednoho z dřívějších tréninků na lonži)

Nerada píšu takhle... znáte to #deep a tak. Ale skutečně jsem z toho smutná. A nějakou dobu ještě budu. Hodně mě toho naučil. A já mu děkuju. Pamatuju si, jak to bylo nedávno. Když jsem díky Šárce, začala s Larrym pracovat. Zprve s nechutí, nikdy jsem si s ním nesedla. A teď? Je to jediný kůň, kterému jsem kdy plně věřila a stále věřím.

A co vy? Nějaké novinky? Doufám, že lepší, jak u mne. :/ :)

ale těch krásných chvil, bylo nespočet <3(a naše uplné začátky, kdy jsme nevěděli co od sebe čekat a já jezdila jako pytel brambor)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ponymanka Ponymanka | Web | 19. ledna 2016 v 18:03 | Reagovat

Achjo. Mě přijde, že poslední dobou jde do kytek hrozně stájí.
Ale časem si zvykneš a na Larryho budeš vzpomínat jako na koně, který tě hodně naučil a tys ho hodně naučila, ne jako na koně, kterého jsi musela opustit.
Držím ti palce, ať ti to s tou stájí vyjde!

2 Kača Kača | Web | 10. února 2016 v 21:40 | Reagovat

Tyjo, to je mi fakt líto. Být tebou, udělám to samé, i když je to fakt těžké odejít od milovaného koně. Zažila jsem něco podobného. Když máš možnost jít jinam, tak běž. Doufám, že ti to výjde s tou novou stájí. :) Mimochodem máš pěkný blog. :)) Hodně štěstí!

3 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 20. února 2016 v 15:25 | Reagovat

Tak tohle bylo opravdu ''trochu'' deep. Ale znám to a naprosto tě chápu. Taky jsem zažila, jak se mi stáj zhroutila před očima a já jí musela opustit, i když jsem nechtěla. No teď jsem za to ráda. Tak přeji i tobě, ať se ti v nové stáji daří a líbí a ať si Larryho najde nějaká hodná holčina a věnuje se mu alespoň tak jako ty :) Hodně štěstí! :)

4 Eliza Eliza | Web | 5. března 2016 v 20:03 | Reagovat

Mrzí mě, že ti to tam nedopadlo :( Ale doufám, že si najdeš novou, super stáj, ve který to půjde líp :) Nejhorší je vždycky, když si to podělají majitelé, to je potom na pěst. Vím, že co jsem jezdila já, tak všechno super a pak bum, prodali to a už se tam nedalo ani být v tý staji, aby člověk někomu jednu nevrazil za to chování ke koním a okolo nich. Je lepší odejít, pokud to tam nestojí za nic, ale dokážu pochopit, že loučení s Larrym bylo těžký :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články jsou mojí tvorbou, pokud není uvedeno jinak.
Obrázky pochází z deviantart.com, pokud není uvedeno jinak.

Nic nekopírujte a nevydávejte za své - s blokováním IP adres nemám problém. ;)